10 Adımda Çeviri Yaptırma

1) Çevirisinin yapılmasını istediğim belgeyi size nasıl ulaştırabilirim?

Bunun için aşağıdaki dört yöntemden dilediğinizi kullanabilirsiniz:

  • Ofisimize gelip elden teslim
  • info@karanfiltercume.com
  • web sitemiz üzerindeki online teklif al menüsü
  • 0 532 486 78 16 numaralı Whatsapp hattımız

2) Çevirisini yapılmasını istediğim belge hangi formatta olmalı?

Bize ilgili belgeyi dilediğiniz formatta iletebilirsiniz. Word, PDF Jpeg (ve diğer görüntü dosyaları), Excel, Powerpoint, DWG vs.

3) Çevirinin fiyatlandırılması nasıl olacak?

Endüstri standardı gereği fiyatlandırma boşluksuz 1.000 karakter üzerinden hesaplanmaktadır.

Diyelim ki çevirisinin yapılmasını istediğiniz 2 sayfalık bir Word belgeniz var. Bize bu belgeyi ilettiğinizde biz öncelikle belgenin karakter (boşluksuz) sayımını yaparız. Devamında çıkan karakter sayısı ile hedef dil için belirlenen fiyat çarpılır.

Küçük bir örnek vermek gerekirse; Türkçeden İtalyancaya çevirisi gereken 2.300 karakterlik bir belgeniz var. Bu durumda söz konusu çevirinin fiyatı 2.300 x 30 = 69 TL olacaktır.

4) Çevirimin ödemesini nasıl yapacağım?

Ödemenizi dilerseniz makbuz karşılığı elden, dilerseniz de banka hesaplarımıza EFT yoluyla yapabilirsiniz.

5) Çevirim ne zaman teslim edilir?

Bu süre kaynak ve hedef dillere ve karakter sayısına göre belirlenecek olup, ortalama 5.000 karakterin altındaki belgelerin teslimi çoğunlukla aynı gün gerçekleşmektedir.

6) Yeminli ve/veya Noter Onaylı Tercüme ne demektir?

Yeminli Tercüme: çevirinin yapılacağı hedef dilde, söz konusu çevirmenin Noter nezdinde yemin zaptının bulunması yani Türkiye Cumhuriyet yasalarında ilgili çevirmenin yeminli bir tercüman olarak tanınmasıdır.

Noter Onaylı Tercüme: Yeminli tercüme kaşesi ile kaşelenmiş tercümenin ilgili noter tarafından onaylanmış halidir. Noter onayı, tercümenin verileceği kurum (Devlet kurumları, büyükelçilikler vs.) tarafından talep edilmesi halinde yapılır.

Karanfil tercüme olarak her dilde yeminli ve noter onaylı tercüme hizmetimiz bulunmaktadır.

7) Çevirimi teslim aldıktan sonra herhangi bir kontrol yapmam gerekiyor mu?

 Karanfil Tercüme’ye çevrilmesi için ilettiğiniz herhangi bir belgenin çevirisi sadece konusunda uzman çevirmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmekle kalmayıp, size tesliminden önce gerek imla yönünden gerekse sayfa düzeni yönünden kontrolü bizzat tarafımızca yapılmaktadır.

8) Çapraz dil nedir ve çapraz dillerde de çeviri hizmeti alabilirmiyim?

Çapraz dil; kaynak veya hedef dillerden birinin Türkçe olmaması durumudur. Örneğin İngilizce ‘den Fransızca ‘ya yapılacak bir çeviri, çapraz dil çevirisi olarak adlandırılmaktadır. Karanfil Tercüme olarak hizmet verdiğimiz tüm 50 dilde yeminli olarak çapraz dil hizmeti de sunmaktayız.

9) Çeviri hizmeti için bizzat ofisinize gelmem gerekiyor mu?

Siz değerli müşterilerimizi ofisimizde ağırlamaktan her zaman büyük memnuniyet duyarız ancak gerek iş yoğunluğunuz gerekse mesafeden dolayı ofisimize bizzat gelemeyecek durumdaysanız, yukarıda belirttiğimiz gibi bize e-mail, websitesi veya Whatsapp üzerinden belgelerinizi iletmeniz durumunda bize size çevirileri elektronik ortamda ulaştırırız sizdee ödemeyi banka aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yeminli tercüme kaşeli ve/veya noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınızda da noter onayını takiben ilgili çevirileri size kurye aracılığı ile ulaştırabiliriz. (not: noter onayı bedeli çeviri bedeline dahil olmayıp, ayrıca tahsil edilecektir)

10) Size hangi saatlerde ulaşabilirim?

Ofis çalışma saatlerimiz hafta için 09:00 – 18:00 Cumartesi 09:00 – 14:00 olup, bize gerek e-mail ve/veya websitemiz (web sitesi üzerinden mesajlaşma) gerekse Whatsapp numaramız üzerinden 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ortalama cevap süremiz 30 dakikadır.

Hızlı Erişim